معرفی بهترین گیاهانی که در آب رشد می‌کنند
  • 8 ماه پیش
  • 0
  • 139

معرفی بهترین گیاهانی که در آب رشد می‌کنند

بسیاری از گیاهان آپارتمانی معمولی، به طور ژنتیکی برنامه‌ریزی شده‌اند تا از قلمه‌های در معرض رطوبت ریشه بسازند. این سازگاری  بقا می‌تواند، توسط باغبانان داخلی برای نمایش گیاهان مورد علاقه خود که در آب بدون خاک رشد می‌کنند، استفاده شود. این روند مینیمالیستی کاملاً با دکوراسیون حمام و آشپزخانه ادغام  و به راحتی می توان آن را در گلدان‌های آبی که رشد می‌کنند، قرار داد. در این مقاله گلخانه حیدری به گیاهانی اشاره خواهد داشت  که به صورت هیدروپونیک رشد و می‌توانند برای مجموعه گیاهان آپارتمانی موجود استفاده شوند. 

 

این مطلب را نیز از دست ندهید:کابینت ال،یک طراحی ایده آل و با امکان ایجاد دسترسی بهتر

چه گیاهانی در داخل آب رشد می‌کنند؟

گیاهان آپارتمانی رنگ‌ورنگ که در آب رشد می‌کنند،  می‌توانند به فضای ما جذابیت خاصی بخشند. به همین خاطر، گلخانه حیدری برخی از آن‌ها را به شما معرفی خواهد کرد.

·      بنفشه آفریقایی که  از برگ‌ها معمولاً راه خوبی برای به دست آوردن یک گلدان از گیاه مادر است. با این حال، برخی از بنفشه‌های چند رنگ با گل‌های تک رنگ تولید رشد می‌کنند. 

·      کولئوس و یا حسن یوسف که تکثیر و رشد آن‌ها در آب بسیار آسان است و به شما این امکان را می‌دهد که  گیاه آپارتمانی خوش‌تیپ ایجاد کنید.

·      ساقه‌های مقاوم بامبو خوش شانس، می‌توانند بدون نیاز به خاک تبدیل به یک قطعه اصلی زنده شوند. دور  بامبوی خوش شانس خود را می‌توانید با شن یا سنگ‌های رنگ‌ورنگ احاطه کنید تا ارزش تزئینی آن افزایش یابد .

·       فیلودندرون این گیاه آپارتمانی بسیار آسان، مقدمه‌ای بدون شکست برای رشد  در آب است.

·      پوتوس که برگ‌های آن گاهی با خطوط سفید، زرد یا سبز کم رنگ متنوع دیده می‌شود.

·      آگلونما، این گیاه استوایی دائمی با برگ‌های سبز فلاپی بومی آسیا است و فقط در آب و هوای گرم‌تر رشد می‌کند.

·      برگ‌های خالدار کروتون آن را به یک افزودنی جالب برای باغ هیدروپونیک شما تبدیل می‌کند. 

·      بگونیا، به طرز باور نکردنی با شرایط سازگار و توانایی زندگی در محیط مرطوب را دارند. 

·      نرگس سفید کاغذی با گل‌های  معطر و خوشه‌ای نیز در این دسته قرار دارند.

·      گل بی‌صبر و یا حنا، یکی دیگر از هیدروپونیکها که رطوبت زیادی را تحمل می‌کنند.

·      عنکبوتی نیز به خوبی با  زندگی در داخل خانه و آب سازگار است.

·      قاشقی، دارای برگ‌های سبز رنگی که توانایی تحمل رطوبت زیادی را دارد.

·      زاموفیلیا با برگ‌های سبز و ساقه‌های کلفت، یکی دیگر از  دسته گیاهان داخل آب شناخته شده است.

·      سانسوریا، گیاه محبوب دیگری که تکثیر آن بدون خاک  امکان‌پذیر است.

·      دراسنا که پیشنهاد می‌شود با ارتفاع بلند، درون شیشه‌های باریک و بلند قرار داده شود تا از خود جذابیت بیشتری نشان دهند.

Image result for Plants that grow in water

نکاتی در مورد رشد گیاهان آبزی

هنگام رشد گیاهان در آب، نظافت یک نکته مراقبتی مکرر است. پیشنهاد می‌کنیم هنگام تمیز کردن ظرف، ریشه ها را در دستمال کاغذی مرطوب بپیچید. اطمینان حاصل کنید که آب در دمای اتاق باشد تا به هیدروپونیکها ضربه وارد نشود. کود مایع نیز برای تامین مواد مغذی که گیاهان از خاک دریافت نمی‌کنند، ضروری است. به خاطر داشته باشید که استفاده شما بر رشد آن‌ها تأثیر می‌گذارد. ممکن است، لازم باشد هر از گاهی آن‌ها را هرس کنید تا تحت کنترل خود نگه دارید. مراقبت طولانی مدت، نیاز به نگهداری مکرر دارد تا اطمینان حاصل شود که از فضای خود بیشتر نمی‌شوند.

مهم‌ترین نکته در مورد هیدروپونیکها داشتن یک مثلث متعادل است. بدین معنا که برای رشد سالم  به نور، دی اکسید کربن و مواد مغذی مناسب نیاز دارند. اگر این عناصر نامتعادل باشند، ممکن است جلبک‌ها غالب و سلامت آن‌ها آسیب ببیند.

 

Plants That Grow in Water Vase

 

این مطلب را نیز از دست ندهید : کاکتوس استخوان ماهی، گیاهی عالی برای هر خانه‌ای

مزایای نگهداری گیاهان در داخل آب 

نگهداری  هیدروپونیک با مزیت‌های زیادی همراه است که گلخانه حیدری به آن‌ها اشاره خواهد داشت. در ابتدا باید گفت فضا را به حداکثر می‌رساند. ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما رشد گیاهان در آب در واقع، نسبت به رشد گیاهان مشابه در خاک آب کمتری مصرف می‌کنند.

ایجاد شرایط ایده‌آل تضمین می‌کند، آن‌ها مقدار مناسبی از مواد مغذی را که در تماس مستقیم با ریشه هستند، دریافت می کنند. پس مزیت دیگر، تولید با بازده بالاتر است. هیدروپونیکها را می‌توان به راحتی و با ساعات کاری بسیار کمتر، مدیریت کرد. این امر، هزینه تولید محصولات را نیز کاهش می‌دهد. علاوه بر این، تنوع زیادی در کیفیت خاک از یک مکان به مکان دیگر وجود دارد و بسیاری از گیاهان ترجیحات زیادی برای یک نوع خاک خاص دارند. پس مزیت برتر، نداشتن نیاز به وجود خاک است. 

در سیستم هیدروپونیک از مواد شیمیایی کمتری استفاده می‌کند که باعث می‌شود به محیط زیست، آسیب کمی وارد شود. با این روش، رشد گیاهان سریع‌تر و در نتیجه کنترل آب‌وهوا نیز بهتر خواهد شد. رشد آن‌ها فوق‌العاده آرام بخش و در نتیجه به کاهش استرس کمک زیادی می‌شود. 

نتیجه:

در پایان باید گفت گیاهانی که در آب داخل خانه رشد می‌کنند، در دنیای امروز  فوق‌العاده زیبا و جذاب هستند. پس گلخانه حیدری توصیه می‌کند، مجموعه‌ای از آن‌ها را تهیه و نگهداری کنید.

 

طراحی سایت، پشتیبانی و سئو توسط وصل کلیک
طراحی سایت و سئو سایت پزشکی توسط پرگار وب